
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 95 pF |
| Voltage Rating (DC) | 350 V |
| Tolerance | 10 % |
| Diameter | 7 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Voltage Rating (AC) | 275 V |
| Depth | 4.4 mm |
| Thickness | 4.4 mm |
| Lead Pitch | 5 mm |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Lead Length | 30 mm |
| Lead/Base Style | Radial |
| Max Voltage Rating (DC) | 350 V |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 11 months ago) |
| Clamping Voltage | 710 V |
| Varistor Voltage | 430 V |
| Max Voltage Rating (AC) | 275 V |
| Max Surge Current | 1.2 kA |
| Energy | 21 J |
| Clamping Current | 10 A |
| Voltage Tolerance | 10 % |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
Stock: 7194
Distributors
pcbx
Unit Price$0.12384
Ext.Price$0.12384
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.12384 | $0.12384 |
| 10 | $0.06192 | $0.61920 |
| 50 | $0.05518 | $2.75900 |
| 100 | $0.04918 | $4.91800 |
| 500 | $0.04302 | $21.51000 |
| 1000 | $0.03764 | $37.64000 |
| 3000 | $0.03578 | $107.34000 |
| 5000 | $0.03401 | $170.05000 |
| 10000 | $0.03195 | $319.50000 |
